Hikayemiz

Dünden Bugüne, 20 yılı aşkın süredir Hizmetinizdeyiz…

1992 yılında “Bayındır Sigorta” adı ile kurulan Şirketimiz, 2004 yılında Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alınarak Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş. ismini almıştır.

2007 yılında dünyanın en büyük fon şirketlerin Abraaj Group şirketin %50 hissesini alarak ortak olmuş ve 2013 yılına kadar ortaklığı sürmüştür.

2013 yılının en çok ses getiren hisse devirlerinden birine ev sahipliği yapan Şirketimiz, 280 milyon USD işlem hacmi ile yeni ortağı Bank Negara Malezya tarafından regüle edilen Avicennia Capital Sdn Bhd Finansal Holding Şirketidir. Avicennia Capital tamamen, Malezya Hükümetinin stratejik yatırım fonu olan Khazanah Nasional Berhad’ın sigorta yatırım koludur ve 13 Kasım 2013 itibarı ile Acıbadem Sigorta hisselerinin sahibidir.

Alanında Uzman ve Tecrübeli

Acıbadem Sigorta, sektörde sağlık sigortaları alanında uzmanlaşmış ve bu alana yoğunlaşmış tek sigorta şirketi olma özelliği taşımaktadır.

Genel Müdürlüğü Ataşehir’de bulunan Acıbadem Sigorta, Doğu Marmara, Ege, Orta Anadolu, Güney Anadolu ve Kuzey Marmara Bölge Müdürlükleri; toplam 300'ü aşkın çalışanı ve Türkiye genelinde 304 acentesi ile sunulan sigorta hizmetlerinde hızı ve kalitesini üst düzeye çıkarmak amacıyla büyümesini sürdürmektedir.

Güçlü Finansal Yapılanma ile Sektörün Büyük Oyuncusu

2015 yılsonu verilerine göre; şirketimiz, sektörün bir buçuk katı bir büyüme performansı ile sağlık/ hastalık sigortaları alanında prim üretimini %25,6 artırarak 514 milyon TL seviyelerine çıkarmış, böylelikle pazar payını 1 puan yukarı taşımıştır.

%15’lik pazar payı ile Acıbadem Sigorta yaklaşık 360.000 sigortalısı ile sektördeki ikinci büyük sağlık sigorta şirketi konumundadır.

Şirketimiz, etkin mali yönetim politikaları ile gücüne güç katarak farklı ihtiyaçlara ve büyük kitlelere uygun imkanlar ile sigorta hizmetleri sunulabilecek şekilde pazarı geliştirme hedefleri doğrultusunda başarı ile ilerlemektedir.


İhtiyaç Yönetimi Anlayışı ile Her An Yanınızda…

Şirketimiz, sayısı 3.500’ü aşkın medikal hizmet ağı kuruluşları ile sigortalılarına yüksek kalitede sağlık hizmeti alma imkanı sunmaktadır.

Tamamen iç kaynaklarla geliştirilen ve veri güvenliğine odaklanılarak altyapısı kurgulanan otomatik provizyon sistemleri sayesinde, provizyon beklemeye son vererek müşteri memnuniyetini her geçen gün artırmaktadır.